Історія художньої гімнастики

Художня гімнастика – порівняно молодий вид спорту. Краса жінок в Стародавній Греції і Римі вважалася неповноцінною, якщо вона не володіла мистецтвом граціозної ходи. Навчити дівчат розкуто і витончено рухатися, вільно володіти своїм тілом – цю мету
і ставили перед творці художньої гімнастики. Своєю появою вона зобов’язана метрам балету прославленого Маріїнського театру. За невеликий термін свого існування цей вид спорту завоював світове визнання і має численних прихильників у всіх куточках земної кулі.

Значний внесок у наукове обгрунтування фізичного виховання дівчат вніс французький фізіолог і педагог Жорж Демени (1850 – 1917 рр.). Він довів доцільність застосування динамічних вправ, вправ на розтягування і розслаблення м’язів, танцювальних кроків, вправ з предметами (булавами, палицями, вінками і ін.), Що сприяють придбанню гнучкості, спритності, хорошої постави, вмінню рухатися плавно і граціозно.

Велика заслуга в розробці теорії виразної рухової навички належать іншому французькому педагогу Франсуа Дельсарту (1811-1871 рр.). Вивчаючи драматичне мистецтво, він прийшов до висновку, що кожне переживання людини супроводжується певними рухами тіла, а отже, шляхом відтворення рухів можна створити у глядача враження переживань. Створена Дельсарт “Граматика художнього жесту” стала застосовуватися в фізичному вихованні, особливо при підготовці масових гімнастичних виступів, які виконувались з музичним супроводом. Ідеї ​​та принципи, розроблені Дельсартом, знайшли своє втілення в мистецтві знаменитої танцівниці Айседори Дункан (1878-1927 рр.). Її танці, імпровізації, побудовані на рухах вільної пластики, багато в чому нагадують сучасну художню гімнастику.

Айседора Дункан

Поряд з гімнастикою, виразних рухів в кінці ХІХ – початку XX в. широке поширення набуває ритмічна гімнастика, одним з творців якої був професор Женевської консерваторії Жак Далькроз (1865 – 1914 рр.). Він розробив три групи вправ: ритмічні рухи, вправи для тренування слуху і імпровізовані дії, які виховували музикальність і слух. Спочатку ритмічна гімнастика була засобом виховання музикантів і артистів, пізніше стала застосовуватися в галузі фізичного виховання.

Системи Ж. Демени, Ф. Дельсарта, Ж. Далькроза і їх продовжувачів мали значний вплив на виникнення і розвиток ритмо-пластичних шкіл “жіночої гімнастики” в дореволюційній Росії.

З перших днів існування Радянської держави на підприємствах, заводах, фабриках, в навчальних закладах почали створюватися групи жіночої гімнастики. Їх метою було зміцнення здоров’я, підвищення працездатності, розвиток фізичних якостей у жінок. Однак рівень занять в цих групах був невисокий. У той час особливо гостро відчувався брак підготовці кваліфікованих кадрів для роботи з жіночими колективами.

У 1923 р. за розпорядженням наркома освіти А.В. Луначарського була створена “Студія пластичного руху”, керована З.Д. Вербовою. Програма навчання в студії включала ритмічну гімнастику і сольфеджіо по Ж. Далькрозу, пластику, гімнастику, акробатику, елементи хореографії, композицію вільних вправ, анатомію, біомеханіку, політграмоту. Студія готувала викладачів фізичного виховання для середніх шкіл і технікумів.

Для підготовки фахівців високої кваліфікації в Інституті фізичної культури в Києві в 1934 році була створена кафедра художнього руху і акробатики, керована М.Т. Окуневим. В цьому ж році в Ленінграді при Інституті фізичної культури імені П.Ф. Лесгафта створюється перша всесоюзна школа художнього руху. Першими педагогами її стали Роза Варшавська, Олена Горлова, Анастасія Невинська, Олександра Семенова-Найпак. Всі ці викладачі до приходу в ВШХГ мали свій досвід в роботі з викладання «естетичної гімнастики» Ф. Дельсарта, «ритмічної гімнастики» Ж. Далькроза, «танцювальної гімнастики» Ж. Демени і «вільного танцю» Айседори Дункан. Злиття воєдино всіх цих напрямів гімнастики сприяло появі цього витонченого виду спорту.

«Вища школа художнього руху» при інституті фізичної культури ім. П.Ф. Лесгафта. Ленінград 1935 рік.

У вищій школі все злилося воєдино і за допомогою метрів балету Маріїнського театру народився гарний вид спорту – художня гімнастика.

Перший випуск фахівців з художньої гімнастики з вищою освітою відбувся в Ленінграді в 1938 році: Ю. Шишкарева, Т. Варакина, А. Башніна, Л. Кудряшова, Т. Маркова, С. Нечаєва та ін. Стали через деякий час гордістю вітчизняної школи.

Перші змагання з художньої гімнастики, підготовлені силами викладачів та студентів Інституту фізичної культури імені П. Ф. Лесгафта, відбулися в березні 1939 року в Ленінграді. У них брали участь студентки інституту і представники спортивних товариств «Буревісник», «Полум’я», «Каучук», «Будівельник».

Випускники школи і їх вчителі в квітні 1941 року провели перший чемпіонат Ленінграда.

Перша розрядна класифікація і нормативи з художньої гімнастики були розроблені викладачами і випускниками Інституту фізичної культури Р.А. Варшавською, А. Ларионовою, Ю. Шишкарьовою, Т. Варакіною, Л. Кудряшовою, Т. Марковою та ін. В 1941 році. Першою переможницею офіційного турніру з художньої гімнастики за вищим в той час 1 розрядом стала старший викладач Інституту фізичної культури імені П.Ф. Лесгафта Ю. Шишкарева.

У грудні 1945 року рішенням Всесоюзної конференції з гімнастики в Москві, художня гімнастика розроблена ленінградськими фахівцями, була визнана єдиною для всієї країни, що було підтверджено наказом № 595 Всесоюзного комітету у справах фізкультури і спорту від 22 жовтня 1946 року. Перша дисертація з художньої гімнастики була захищена в Ленінграді Р. А. Варшавською на тему «Художній рух як частину естетичного і фізичного виховання» в 1946 році.

У 1947 році відбулися перші всесоюзні командні змагання – I Всесоюзний конкурс з художньої гімнастики в Таллінні. У тому ж році Всесоюзним комітетом було затверджена перша типова навчальна програма для колективів фізкультури, розроблена «генеральним штабом» ленінградських фахівців.

І лише після війни вже в 1948 році пройшов перший чемпіонат Радянського Союзу. Першою переможницею всесоюзних змагань з художньої гімнастики в 1948 році в Тбілісі стала випускниця Інституту імені П.Ф. Лесгафта Аріадна Башніна (тренер Є.Н. Горлова). Брали участь в конкурсі 130 гімнасток з 8 команд: Росії, України, Азербайджану, Латвії, Естонії, Грузії, Москви і Ленінграду.

Першою офіційною чемпіонкою СРСР в грудні 1949 року в Києві стала Любов Денисова (тренер Ю. Шишкарева). Чемпіонками СРСР були також ленінградки Валентина Сивохина (тренер Ю. Шишкарева), Зінаїда Третьякова (тренер А. Башніна), Діна Кабакова (тренер Т. Варакина) і Рима Постнова (тренер Є.Н. Горлова).

Перші міжнародні матчеві зустрічі були проведені Ленінградом, з командами Фінляндії та Швеції в 1947 році, більш регулярними вони стали з 1955 року з командами Бельгії, Югославії, ФРН, Франції, Чехословаччини і Болгарії. У 1957 році на III Всесвітньому конгресі з питань фізичного виховання дівчат і жінок в Лондоні, Ю.Н. Шишкарева познайомила міжнародну громадськість з художньою гімнастикою.

Далі розвиток нового виду спорту пішов семимильними кроками.

У 1954 році з’являються перші майстри спорту – «художниці». Радянські майстри починають виїжджати за кордон з показовими виступами демонструють свою майстерність в Бельгії, Болгарії, Франції, ФРН, Чехословаччині, Югославії.

У 1958 році на конгресі Міжнародної федерації гімнастики (ФІЖ) в Москві був продемонстрований показовий урок і виступи кращих художніх гімнасток країни. У 1959 році президент жіночого технічного комітету ФІЖ Берта Вілланше відвідала чемпіонат СРСР в Москві і побувала на навчальних заняттях в ряді секцій. У 1961 році на Гімнастраде в Штутгарті була проведена демонстрація художньої гімнастики всім національним федераціям. В.Г. Бата, М.В. Лисициан, Т.Т. Варакина підготували до цього доповідь і показові виступи найсильніших гімнасток СРСР. Результатом стало рішення провести перші офіційні змагання з художньої гімнастики під егідою ФІЖ в 1963 році в Будапешті, за правилами прийнятими в СРСР, але тільки по довільній програмі.

У 1960 році в Софії проводиться перша офіційна міжнародна зустріч: Болгарія – СРСР – Чехословаччина. А через три роки 7-8 грудня 1963 року в Будапешті пройшов перший Чемпіонат світу. Спочатку змагання називалися Кубком Європи. Однак при підведенні підсумків техкома ФІЖ було виявлено, що серед учасниць були гімнастки не тільки з Європи, тому було вирішено вважати ці змагання I чемпіонатом світу, а його переможницю – москвичку Людмилу Савінкову – першою чемпіонкою світу з художньої гімнастики.

Переможці I-го чемпіонату світу (справа наліво) Л.Савінкова, Т.Кравченко, Э.Аверкович. Будапешт 1963 год

У 1967 році в світовій художній гімнастиці з’явився принципово новий командний вид – змагання з групових вправах. Перший чемпіонат світу з групових вправах відбувся в 1967 році в Копенгагені.

З 1978 року проводяться чемпіонати Європи. Тоді в Мадриді першою володаркою Європейської корони стала радянська гімнастка, росіянка Галима Шугурова.

Галима Шугурова

Поворотним для художньої гімнастики став 1980 рік. На Конгресі МОК після завершення XXII Олімпійських ігор в Москві було прийнято довгоочікуване рішення про включення художньої гімнастики в програму Олімпійських ігор. Величезна заслуга в прийнятті цього рішення належить Президенту Міжнародної Федерації гімнастики (ФІЖ) Юрію Євлампійовичу Тітову.

У 1984 році, через 50 років після народження, художня гімнастика вперше була представлена ​​в програмі XXIII Олімпійських ігор в Лос-Анжелесі (США). Але дебют був невдалий, так як не виступали провідні спортсменки – гімнастки соціалістичних країн. Першою Олімпійською чемпіонкою стала вельми посередня гімнастка з Канади Лорі Фанг.

Справжній дебют художньої гімнастики в програмі Олімпійських ігор відбувся в 1988 році на XXIV Олімпійських іграх в Сеулі (Південна Корея), де до складу команди СРСР входили Марина Лобач та Олександра Тимошенко.

Марина – вихованка білоруської школи художньої гімнастики. У 1977 році молода Ірина Лепарська (нині головний тренер збірної команди Білорусі) приїхала за розподілом в місто Смолевичі, в якому жила Марина. Лепарська звернула увагу на здатну дівчинку і показала її досвідченому тренеру Галині Криленко. Так, у вихідні Марина стала приїжджати на тренування в Мінськ, до Г.А. Криленко, а пізніше, вступивши в Республіканське училище олімпійського резерву, остаточно перебралася до Мінська. У 1985 році Марина, вигравши кубок СРСР, зайняла позицію однієї з провідних гімнасток не тільки Союзу, а й світу.

Олександра Тимошенко представляла школу Дерюгіних. У 1982 році Ірина Дерюгіна завершила кар’єру гімнастки і вже в якості тренера приєдналася до Альбіни Дерюгіної. Тандем Дерюгіних подарував світові ціле сузір’я найяскравіших гімнасток, одна з них – Олександра Тимошенко. Саша, як типова представниця школи Дерюгіних, володіла відмінною хореографічною підготовкою, чистими лініями і легким високим стрибком. Дівчинка досить рано показала себе багатообіцяючою гімнасткою. На чемпіонаті Європи 1988 року спортсменка обіцянки виправдала і зайняла першу сходинку п’єдесталу в багатоборстві, та в трьох окремих видах. Тим самим завоювала право приєднатися до Марини Лобач в складі олімпійської збірної.

Конкуренцію нашим граціям склали болгарські гімнастки Адріана Дунавська і Біанка Панова. Адріана – яскрава індивідуальність з неповторним стилем, використовувала в своїх вправах нестандартні музичні рішення. І, безсумнівно, мала великий драматичний дар. В історії гімнастики Дунавська, мабуть, найоригінальніша гімнастка. Але фаворитом цієї Олімпіади була Біанка Панова, лірична героїня з класичними лініями.

У фіналі всі чотири дівчини виступили блискуче, а ось в кваліфікаційних змаганнях не все пройшло гладко. Дунавська, Тимошенко і Панова допустили помилки у вправах з булавами, і в цьому ж порядку розташувалися за Мариною Лобач, яка всі види пройшла безпомилково.

Після Олімпійських ігор Марина Лобач завершила спортивну кар’єру. Олександра Тимошенко – головна героїня наступної Олімпіади і наступної замітки.

У 1992 році в Барселоні (Іспанія) на XXV Олімпійських іграх чемпіонкою стала киянка Олександра Тимошенко.

За 7 місяців до Олімпіади розпався СРСР. Країни-учасниці СНД сформували об’єднану команду для участі в Іграх 1992 року.
Команду СНД представляли Олександра Тимошенко і Оксана Скалдіна. Обидві гімнастки – вихованки школи Дерюгіних. З 1989 року йшли нога в ногу і ділили між собою найвищі нагороди на всіх найбільших змаганнях.

Як відомо, від країни на Олімпійських іграх можуть виступати лише дві гімнастки. У 1992 році на два місця в об’єднаній команді було три кандидата: Тимошенко, Скалдіна і Костіна. Дві гімнастки від України і одна – від Росії. У рік Олімпіади на міжнародній арені гімнастки виступали не за СНД, а за свої, на той момент, незалежні країни, а Ігри повинні були стати останнім турніром, на якому спортсменки виступали за одну команду .Состав збірної визначали на голосуванні глав делегацій. 14 голосів з 15 проголосували «за» збірну команду в складі українок Тимошенко і Скалдіну, 1 голос проголосував «проти». Голос, як уже здогадався читач, належав Росії.

Олександра Тимошенко виправдала всі очікування, ставши абсолютною чемпіонкою Олімпійських ігор. Оксана Скалдіна посіла третє місце. У кваліфікації українка посідала друге місце. Спортсменка розраховувала на більш високий результат і третє місце в фіналі визнала невдачею. На церемонії нагородження Оксана не привітала срібного призера Кароліну Паскуаль, чим викликала свист публіки.

Повернемося до Оксани Костіної. Після Олімпійських ігор українки завершили спортивну кар’єру і на чемпіонаті світу 1992 Костіна стала абсолютною чемпіонкою світу. 11 лютого 1993 року Оксана загинула в автокатастрофі.

Остаточну крапку в проходженні художньої гімнастики на олімпійський поміст була поставлена ​​в 1996 році в Атланті, коли художня гімнастика була представлена ​​повністю двома розділами: змаганнями в індивідуальних і групових вправах. І знову заслуга в цьому належить розумній, дипломатичній політиці Юрія Тітова, і в якійсь мірі, досягненням співвітчизниць, також президента МОК Хуана Антоніо Самаранча і іспанським гімнасткам. Чемпіонками XXVI в Атланті стали кримчанка Катерина Серебрянська та гімнастки Іспанії.

В СРСР було багато цікавих і сильних гімнасток, але, через обмежену кількість місць в збірній, можливість вийти на світову арену була далеко не у всіх талановитих спортсменок. Розвал Радянського союзу, пішов для гімнастики на користь, тому що подарував шанувальникам цього виду спорту цілу плеяду зірок міжнародного рівня. Якщо в 80-х боротьба за звання кращої гімнастки розгорталася між Болгарією і СРСР, то в 90-х Болгарія залишила колишні позиції і боротьба перемістилася в країни, що раніше входили в Союз – Білорусію, Україну і Росію.

На килимі комплексу University of Georgia Coliseum першість зайняла Серебрянська.

Гімнастка відмінно виконала грайливу за характером вправу з булавами, ліричний м’яч під романс «А напоследок я скажу …», з маленькою затримкою пройшла завзяту стрічку і просто блискуче виконала вправу зі скакалкою. Без сумніву, ця вправа – одне з кращих вправ зі скакалкою за всю історію гімнастики.

Яна Батиршина, яка посіла на Іграх друге місце, демонструвала можливості людського тіла, такі як гнучкість і розтяжка. Вправи з булавами гімнастка виконала під музику Мінкуса з балету «Дон Кіхот», з м’ячем – під симфонічну сюїту Римського-Корсакова «Шахерезада». Виконуючи вправу зі стрічкою, Батиршина втратила предмет, а ось вправу зі скакалкою під музику Арама Хачатуряна, пройшла без явних помилок.

Олена Вітриченко бездоганно пройшла всі види, але піднялася тільки на третю сходинку п’єдесталу. На одному диханні зробила вправу з м’ячем, неймовірне по красі і чіткості виконання. Так само чудово було виконано вправу зі скакалкою під джазову композицію «Sing, sing, sing».

Гімнастки, що зайняли на Іграх в Атланті перші чотири місця – Катерина Серебрянська, Яна Батиршина і Аміна Заріпова, радували глядачів ще 2 роки і в 1998 році закінчили виступати, а Олена Вітриченко завершила спортивну кар’єри на два роки пізніше, після Олімпійських іграх 2000 року.

Перше місце і титул Олімпійської чемпіонки виграла Юлія Барсукова. Гімнастка чисто пройшла всі чотири види. Але вправу з м’ячем «провалила», в самому кінці вправи Юля повинна була покласти м’яч в стопу і виконати з ним елемент, але взяла предмет в руку.

Головним фаворитом турніру вважалась Аліна Кабаєва. ЗМІ позиціонували Кабаєву, як олімпійську чемпіонку. Аліна не показувала філігранної техніки володіння предметом, але дивувала фізичними даними і своєї фірмовою посмішкою. Вправи гімнастка виконувала під фольк-музику. Все йшло до того, що Аліна стане чемпіонкою Олімпійських ігор, якби не обруч, який під час вправи зіскочив з руки і покотився за межі майданчика. Спортивні амбіції спортсменки і її тренера не були задоволені, наступні 4 роки Аліні належало грати роль лідера світової художньої гімнастики.

Тамара Єрофєєва зайняла 6 місце, а Олена Вітриченко – 4. Хоча Олена виступала блискуче і заслуговувала місце на п’єдесталі. Приголомшливо виконані вправи з м’ячем під музику Apassionataby Secret Garden і обручем – під музику Баха.
Ці Ігри були останнім турніром для Вітриченко та Раскіної. Юлія Барсукова завершила спортивну кар’єру в тому ж році, але декількома турнірами пізніше.

У групових вправах золоту медаль виграла збірна Росії, срібло дісталося білоруським гімнасткам, а бронза – команді Греції. Олімпійські медалі в групових вправах почали розігруватися з 1996 року. Першими Олімпійськими чемпіонками стали гімнастки зі збірної Іспанії, срібними призерами – болгарські гімнастки, а бронзовими – російські.

Сіднейська Олімпіада була останньою для Олени Вітриченко. Тамара Єрофєєва, також представляла збірну України на Іграх 2000 року, виступала на міжнародному рівні до 2004 року. Чемпіонат Європи 2004 року став останнім турніром Єрофєєвої. Збірну України на Олімпійських іграх в Афінах представляли Анна Безсонова та Наталя Годунко.

За часів блискучих перемог Тимошенко і Скалдіної, в школу Дерюгіних прийшла займатися маленька, талановита дівчинка. Спочатку дівчинка тренувалася під керівництвом своєї мами – чемпіонки світу 1979 року в групових вправах. Треба сказати, що дівчинка мала не тільки талант, але ще цілеспрямованість і працьовитість. А поєднання таких якостей є ключем до успіху. У другій половині 90-х дівчинка була молодою перспективною гімнасткою. А в 2000х дівчинка перетвориться з багатообіцяючою в видатну, і займе особливе місце в світовій художній гімнастиці і в історії цього виду спорту. Анна Безсонова – це явище в художній гімнастиці, унікальне і безпрецедентне.

Наталя Годунко також вихованка школи Дерюгіних. У збірної України Годунко була з 1998 року. Наташа – уособлення прислів’я «терпіння і труд все перетруть». Гімнастка володіла абсолютно унікальним стилем, неймовірною швидкістю і великою майстерністю володіння предметом.

На Іграх основна боротьба розгорнулася між збірними Росії та України. 2004 рік був досить складним для збірної Білорусії. Міжнародний дебют молодої Інни Жукової стався тільки на Олімпіаді. У художній гімнастиці велику роль відіграє ім’я. Інні тільки належало це ім’я заробити.

Аліна Кабаєва стала Олімпійською чемпіонкою. Ірина Чащина виступала блискуче. Гімнастка літала над килимом, демонструвала філігранну техніку, точно виконувала елементи, радувала око красивою формою. Виконуючи вправу зі стрічкою, Іра допустила помилку – заплуталася в стрічці. Таким чином, Чащина посіла друге місце.

На третю сходинку п’єдесталу зійшла українка Анна Безсонова. Аня продемонструвала чотири різних за характером і однакових за рівнем майстерності вправи. Для глядачів та шанувальників художньої гімнастики «Лебедине озеро» давно стало синонімом прізвища Бессонова, завдяки видатній постановці вправи з обручем. Вправа з м’ячем Аня виконала під музику Арама Хачатуряна з балету «Спартак», стрімке вправі з булавами – під одну з композицій до фільму «Матриця», а грайливу стрічку – під музику з фільму «Фріда». Аня володіє унікальним талантом – кожну свою вправу вона робить спектаклем. Музику Чайковського використовували багато гімнасток, однак глядачі асоціюють «Лебедине озеро» з Безсоновою.

Українська школа завжди відрізнялася дуже сильним стрибком. Альбіна Миколаївна Дерюгіна володіє секретами, як порушити закон гравітації – все гімнастки цього тренера відрізняються шикарним за формою і амплітудою стрибком. Анна Безсонова – володарка одного з найкрасивіших і амплітудних стрибків.

Наталя Годунко показала п’ятий підсумковий результат. Треба сказати, Годунко демонструвала унікальну роботу з предметом. Зараз немає гімнасток з таким рівнем майстерності. За фактом підсумкове місце гімнастки вище, ніж те, на яке її поставили дами за суддівськими столами. Наташу випередила гімнастка з Казахстану – Алія Юсупова, яка тренувалася під керівництвом Ірини Вінер.

Як з’ясувалося пізніше, Анна Безсонова виступала на Олімпіаді з травмою. За кілька місяців до Ігор у гімнастці затиснуло нерв між пальцями правої ноги. Часу до Ігор залишалося мало, була присутня велика частка ймовірності не встигнути відновитися до Олімпіади, Аня прийняла рішення працювати з травмою. Операцію зробили після Ігор.

Аліна Кабаєва буде йти і повертатися в спорт до 2007 року. Чемпіонат світу в Патрах -останній турнір гімнастки. У тому ж році про завершення спортивної кар’єри оголосить Ірина Чащина.

У Ганни Безсонової та Наталії Годунко попереду ще одна Олімпіада. Про неї – в наступній замітці.

1 серпня 2008 року спортивний зал Пекінського технологічного університету брав кваліфікаційні змагання художниць.

Євгенія Канаєва, виконуючи вправу зі скакалкою, втратила предмет. Але це не завадило зайняти їй перше місце в кваліфікації. Друге місце зайняла Ольга Капранова, третє – Анна Безсонова.

23 серпня 2008 року проходив фінал багатоборства. Перш ніж почати розповідь про те, що відбувалося в цей день на килимі, автор пропонує подивитися статистику оцінок Ганни Безсонової в 2008 році, до Олімпійських ігор:

Оцінки гімнастки в цей період були вище 18 балів. Дивним чином 23 серпня 2008 року оцінки Безсонової впали до цифри 17.Якщо середня оцінка Ані в передолімпійський період – 18,400, на Іграх же в трьох видах гімнастка отримала на 0,5 балів менше. На Олімпіаді запахло черговою революцією.

Золоту медаль виграла Євгенія Канаєва.

Під іспанську музику Женя пролітала над килимом у вправі зі скакалкою, чисто виконала вправу з обручем під музику з фільму «Трістан і Ізольда», з легкістю впоралася з булавами під іспанську увертюру «Арагонська хота» Михайла Глінки, і в довершення виконала легку по враженню і складну технічно композицію зі стрічкою під популярну радянську пісню післявоєнного часу «Підмосковні вечори».

Перемога Євгенії Канаєвої – одна з небагатьох, яка викликала одностайний захват аматорів художньої гімнастики. Таку ж одностайність викликали оцінки Ганни Безсонової, але тепер це було не захоплення, а обурення.

Друге місце зайняла білоруська гімнастка Іна Жукова. Любителі гімнастики звернули увагу на Іну ще в 2005 році. Жукова чисто виконала свої вправи і виграла срібну медаль.

Третє місце потом і кров’ю заробила Анна Безсонова. На цій Олімпіаді рівних Ані в артистизмі не було. У вправі зі скакалкою Аня блискуче виконала серії фірмових стрибків і також блискуче передала характер музичної композиції з фільму «Війна». Другий вид – обруч, Аня проходить чисто. Цю вправу гімнастка виконала під музику з фільму-драми «Аврора».

Наступний вид – булави. Анна виконує вправу під музику з фільму «Спартак». Виконуючи перший елемент, Бессонова припускається помилки – втрачає рівновагу і 1 бал. Оцінка 17,850. Зал свистить, Аня плаче, українська делегація подає апеляцію. Оцінку підвищують до 17,900.

Останній вид – стрічка. Аня виходить на майданчик зі слідами сліз на обличчі. І незважаючи ні на що блискуче виконує вправу під народну музику. Оцінку довго не оголошують, зал знову свистить. Картинка на екрані змінюється, і глядачі бачать головного тренера збірної Росії Ірину Вінер і президента технічного комітету ФІЖ Егле Абруціні, вони довго переглядають повтор вправи Безсонової і дискутують. Анна ледве стримується, щоб не розридатися. 18,225. Бронза.

На іграх 2012 року знову була першою Євгенія Канаєва. Це єдина гімнастка, яка змогла двічі підкорити Олімпійський п’єдестал в індивідуальній першості. Друге місце зайняла Дар’я Дмитрієва, на третьому місці – Любов Черкашина з Білорусі.

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
Прокрутити вгору