Характер спортсмена

Часто батьки віддають своїх дітей в той чи інший вид спорту опираючись на їхні фізичні данні, здібності та фактуру. А чи саме це важливо? В спорті ми часто можемо бачити випадки, коли найвищих результатів досягають спортсмени чиї фізичні данні в дитячому віці були далекі від ідеалу. Що ж тоді стало цією важливою складовою, яка дала можливість обігнати інших? Практично на одному рівні із здібностями стоїть характер спортсмена, певні його риси. Давайте сьогодні зупинимося на деяких з них.

Свідомість. Цю рису характеру варто формувати не тільки в залі, а й в сім’ї, вона для дитини стане в нагоді і під час навчання, і в тренувальному процесі, і в дорослому житті. Свідомі діти розуміють, що їм потрібно, що вони хочуть, аналізують свої помилки, а не просто відпрацьовують сотню разів завдання не задумуючись над тим, що роблять не так. Якщо у гімнастки щось не виходить, свідома гімнастка задає собі питання: що я роблю не так, що потрібно виправити, над чим потрібно працювати. Вчиться ставити собі цілі та досягати їх.
Ініціатива. Це дуже важлива риса, на яку звертає увагу тренер. Коли дитина зацікавлена, сама щось пробує, відшуковує якість цікавинки, які можна використати у вправах. Ініціативні діти часто багато працюють самостійно, виконуючи багато додаткових завдань. Тому, відповідно, мають кращі результати в порівнянні з іншими дітьми.

Терпіння. Найважче не опускати руки, коли зіткнувся з невдачею або травмою. Якщо боятися промахів та конкуренток, то процес тренування і змагань стає дуже важким, особливо морально. Терпіння потрібне не просто для того, щоб перечекати час, а щоб зібрати всі свої сили та волю і тренуватися не дивлячись на результат, відпрацьовувати годину за годиною, а не ховатися по закутках і чекати, коли завершиться тренування. У гімнасток, в яких вистачає терпіння на рутинну роботу завжди буде високий результат.
Швидкість мислення. Також одна із важливих рис не тільки для спорту. Коли дитина отримує нове завдання, вчить новий елемент і т.п., однією із переваг є вміння швидко засвоювати інформацію та аналізувати. Ці вміння стають в пригоді не тільки на тренуваннях, а й на змаганнях, допомагають корегувати свої дії та робити правильні висновки.

Готовність до змін. Оскільки правила в художній гімнастиці змінюються на кожен новий олімпійський сезон, то далеко не останню роль в становленні спортсмена відіграє його готовність до змін. Наскільки швидко гімнастка вміє адаптуватись до різних ситуацій, наскільки готова вчити щось нове, пробувати різні образи, працювати над собою. Без такої гнучкості бути завжди в хорошій форму буде дуже проблематично, оскільки спорт це постійна робота над собою.

1

Залишити коментар

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
Прокрутити вгору