Хореографія в художній гімнастиці.

Уже одного разу ми підіймали тему важливості занять хореографією у підготовці гімнасток, сьогодні повернемося до неї знову.

Зараз хореографія стала невід’ємною складовою для підготовки гімнасток високого рівня і чим раніше почнуться ці заняття, тим кращий результат буде досягнутий. Головне, не чекати швидких результатів, чим молодша дівчинка тим більше часу потрібно на напрацювання хореографічних основ.

Саме під час цих занять дівчата найближче доторкаються до мистецтва танцю, вчаться передавати образи через рухи, міміку, поставу, створювати певний емоційний стан, показувати різні настрої,  почуття. Також варто не забувати про те, що вони дуже добре впливають на формування осанки, укріплення опорно-рухового апарату, виворотності стоп, формується культура рухів.

Хоча, заняття хореографією для гімнастики є додатковими, вони в тренувальному процесі займають таке ж важливе місце, як і звичайні тренування. Якщо тренер і гімнастка приділяли досить високу увагу цим заняттям, то це дуже помітно на килимі під час прогонів та відпрацювань, така гімнаська вирізняється з поміж інших своєю граційністтю, виразністтю.

Під час хореографічних занять велика увага надається роботі не тільки з великими суглобами: тазобедренним, плечового та рухливості хребта, а й розвитку гнучкості більш дрібних, це все має неабияке значення в подальшій  роботі з предметами, оскільки для гімнастки важливо не тільки відпрацювати правильну техніку, а й вміти її об’єднати з роботою з предметом.

Звичайно, коли мова йде про хореографію в гімнастиці, то, в першу чергу мають на увазі школу класичного танцю, яка є основою для всього мистецтва танцю. Також даються основи різних сучасних танців, щоб розвивати вміння чути музику і рухатись під неї.

Під час занять класичним танцем  розігрівається кожен м’яз, кожна зв’язка і кожен суглоб, напрацьовується сила-силенна положень рук, голови, корпусу, відпрацьовуються їх об’єднання та легкі і невимушені переходи з однієї пози в іншу.

В нинішній час, коли вимоги до гімнасток стали дуже високими не тільки в плані технічності, а й граційності, вишуканості рухів, хореографія стала невід’ємною частиною підготовки спортсменок і посідає не останнє місце в  процесі тренування.

1

Залишити коментар

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
Прокрутити вгору