Лінь чи не лінь?

У кожної людини час від часу з’являються періоди суцільної ліні, коли не хочеться нічого робити і, навіть, заняття, які захоплювали стають не цікавими. Такі періоди бувають і у спорті. Кожен хоче отримувати високі нагороди, приймати участь у змаганнях, мати хороші бали, а коли діло доходить до роботи в залі, довготривалих тренувань, то ніякі аргументи не діють і не мають сил перед лінню.
Якщо прояви лінощів не властиві темпераменту дитини, то варто більш детальніше придивитися до її життя, тому що лінь у дітей не з’являється на рівному місці і вона може бути викликана цілком об’єктивними причинами.

Одна із найпоширеніших причин ліні – перевтома. Передивіться графік навантажень вашої дитини, скільки там додаткових занять окрім спорту та школи. Чи достатньо часу на відпочинок, яка тривалість сну, чи вистачає її для повного відновлення організму. Зверніть увагу на якість їжі та води. Неправильне харчування не тільки не додає сил, а й зменшує їх, тому що організм витрачає додатково свої ресурси на відновлення природного балансу. Складіть оптимальний розклад дня, щоб дитина мала можливість якісно відпочити після тренувань та шкільних занять.
Також однією із поширених причин є слабкість волі, полягає вона в відсутності навички до рутинної праці. Дітям часто набридає виконувати одне і те ж завдання сотні разів, їм просто стає нудно. Проте ця навичка є дуже важливою, тому варто відмічати прогрес у роботі дитини та надихати її на самовіддану працю.

Недостатня мотивація та відсутність поточної мети – ще одна із причин ліні. У спорті, як і в навчанні вигоди надто довгострокові, щоб осягнути їх, в результаті чого дитина не бачить цілей та сенсу у тій чи іншій роботі. Наш мозок налаштований так, що він виділяє енергію на роботу яка є перспективною та економить сили на недоцільних завданнях. Тому варто велику ціль розбивати на етапи та ставити собі проміжні цілі, які будуть сходинками для виконання основного завдання. Так крок за кроком не втрачатиметься мотивація та легше буде досягнути результату, підкріплюючи позитивним досвідом виконання проміжних завдань, як кажуть «слона легше їсти маленькими шматочками».

Приймайте свою дитину з будь-яким результатом. Страх поразки також вбиває мотивацію до роботи і є однією із причин появи ліні. Організм витрачає свої сили на боротьбу з страхом або просто перестає працювати впадаючи в так зване «замороження», у дитини перестає виходити все, навіть те, що вона вміла і виконувала бездоганно. Мотивуйте дитину вести щоденник досягнень, навіть один погляд на список того, що я уже вмію додає сил на роботу із складними та новими речами, а також підкріплює впевненість в собі.Лінь може з’явитися через нехорошу атмосферу в колективі. Напружені стосунки заважають роботі не гірше за втому. Зверніть увагу чи не змінились відносини з колом спілкування, чи не було ніяких конфліктів. Можливо дитині потрібна порада та допомога, щоб розібрати ту чи іншу ситуацію що трапилася з однолітками.

Поважайте ритм життя вашої дитини, допомагайте з плануванням та формуйте вміння розставляти пріоритети. Цікавтесь відносинами з оточенням, вони дружні чи, можливо, є якісь протиріччя. Давайте можливість зіштовхнутися з наслідками, дитина має розуміти причино-наслідкові зв’язки, що кожна наша дія чи бездіяльність тягне за собою певний результат. Якщо з’явились прояви ліні визначте її причину та допоможіть справитись з нею. А головне, будьте поряд та підтримуйте своїх маленьких чемпіонок

1

Залишити коментар

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
Прокрутити вгору